Değerler Eğitimi

Kitapsız Yaşamak Kör Sağır ve Dilsiz Yaşamaktır Kompozisyon

Genel
01.11.2019
1.002

Kitapsız Yaşamak Kör Sağır ve Dilsiz Yaşamaktır Kompozisyon

Kitapsız Yaşamak Kör Sağır ve Dilsiz Yaşamaktır Kompozisyon;

İnsanın beş duyu organı vardır. Bular göz, kulak, tenimiz, burnumuz, dilimiz dır. Bu beş duyu organı hayatı anlamamızı, nesneleri anlamlandırmamızı sağlar. Bunların dışında altıncı bir duyu organımız olsa o mutlaka kitap olurdu.

Kitapların hayatımızdaki yeri ve önemi tartışmasız çok önemlidir. Kitap yeri gelir gözümüz olur, görmediklerimizi göreriz, gitmediğimiz yerleri keşfeder yeni dostluklar kurarız. Kitap yeri gelir kulağımız olur. Duymadıklarımızı duyarız. Kitap yeri gelir dilimiz olur. Yüreğimizden geçenleri söyler . İşte kitabın olmadığı bir dünya da insan yarımdır. Bir parçası eksiktir. Kitaplar hayatımızı anlam katar. Kitaplar sayesinde hayallerimizi geliştirir yine kitaplar sayesinde en uzak diyarlara yolculuk ederiz.

Maalesef ülkemizde kitap okuma oranı oldukça düşüktür. Bu nedenle belki de toplum olarak bir yanımız yarım kalmaktadır. Halbuki kitapların renkli dünyalarında koşmayı, gezmeyi, eğlenmeyi bilsek kitap yanımızdan hiçbir zaman ayıramayacağımız en yakın arkadaşımız olur.

Kitap her zaman hayatınızın bir parçası olsun. Nasıl her gün yemek yeme, su içme  vb. temel ihtiyaçlarınız varsa; kitap da sizin için böyle bir ihtiyaç olsun. Unutmayın ki Kitapsız yaşamak kör sağır ve dilsiz yaşamaktır. Yani yarım olmaktır, yarım yaşamaktır.

Kitapsız yaşamak  kör sağır dilsiz yaşamaktır sözünün anlamı

Kitap okumak çok önemlidir.Kitap okumadan kelime hazinemiz gelişmez.Kitap okuyunca hayal gücümüz gelişir,Duyduklarımızı okuduklarımızı daha iyi anlarız,kelimeleri takılmadan söyleriz. Kısacası kitap her şeydir.

Kitapsız yaşamak  kör sağır dilsiz yaşamaktır kim söylemiş

Seneca

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.