Öğretmen Toplumu Aydınlatan Güneştir

Öğretmen Toplumu Aydınlatan Güneştir

Öğretmen Toplumu Aydınlatan Güneştir Kompozisyon

Öğretmen Toplumu Aydınlatan Güneştir Kompozisyon;

Öğretmenim (Yazının Başlığı. İçerikle alakalı)

(Giriş) Bilgi daima kendini günceller, kuşaktan kuşağa aktarılır ve insan yaşamını kolaylaştırır. İşte bilginin nesillere aktarılmasında ya da başka insanların bilgiye ulaşmasında öğretmenin rolü çok büyüktür. Öğretmenler bilginin aktarıcısı aynı zamanda eğitimli bir toplumun mimarlarıdır.

(Gelişme) Toplumun gelişmesinde eğitim ve öğretimin rolü çoktur. Bir toplumu medeniyet haline getirmede onun kültürünü oluşturmada eğitime, bilgiye verdiği rol çok kıymetlidir. İşte medeniyeti oluşturacak olan bilginin aktarıcısı hiç kuşkusuz öğretmenlerdir. Nasıl güneş insanlar ve evrendeki tüm canlılar için bir yaşam kaynağıysa öğretmenlerde bir toplum için o öneme sahiptir. Nasıl güneş geceyi gündüze karanlığı aydınlığa çeviriyorsa öğretmende bilgisi ve bilgisini diğer insanlara aktarması sayesinde toplumları aydınlığa, bilginin değerine ulaştırır. Öğretenler sayesinde toplum cehaletten kurtulur. Öğretmenler sayesinde toplum gelişir, kalkınır. Gelişmiş medeniyetler oluşturulur.  Daima daha iyisini elde etmeye, daima daha iyi hedeflere ulaşmamız için çabalar.

(Sonuç) Öğretmenler gece yolumuzu aydınlatan fenerlerdir. Cehaletle mücadele ederken, bizlerin bilgile ulaşmasında, okuma yazma öğrenmemizde önemli yere sahiptir. Bu nedenledir ki toplum olarak öğretmenlere gereken değeri verelim. Onlara hak ettikleri saygıyı gösterelim. Ne demişti Hz. Ali; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” (Örnek verdik)  Bu söz kulağımıza küpe olmalı. Eğitime verilen önemi kavramamızda bize yol göstermeli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

15 yorum

  1. Ben bilmemki ama bence çok güzel şimdik yazıyorum öğretmene okuycam bakalım nasıl

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?