Değerler Eğitimi

İletişimle İlgili Kompozisyon Örneği

Genel
24.03.2019
7.615

İletişimle İlgili Kompozisyon Örneği

İletişimle İlgili Kompozisyon Örneği;

İletişi kişinin duygu, düşünce ve isteklerini karşı tarafa iletmek, anlatmak için kullandığı yöntemdir.  İletişimdeki esas amaç karşı tarafla bir etkileşime geçmektir. Çünkü insan yaratılışı itibarıyla daima başkaları ile etkileşime geçmek ister. Sosyal bir varlık olan insan bu iletişim arzusunun hayalidir.

Geçmiş dönemden günümüze kadar uzanan geniş zaman aralığında iletişim her zaman ön planda olmuştur. İlk çağlarda basit olayları, istekleri birbiri ile konuşarak ya da taş duvarlara, kil tabletlere çizilen resimler vasıtasıyla halletmişlerdir. Teknolojinin gelişmesi, insanların küçük gruplardan büyük şehir hayatlarına geçmesi etkileşimin daha çok olmasına sebep olmuştur. Ve iletişimin  en önemli basamaklarından birisi olan yazı icat edilmiştir. Zaman daha da ilerledikçe yeni teknolojiler yani iletişim araçlarının yerine bırakmıştır. Uzak mesafede durmanla haberleşen insanoğlu zamanla kuşları evcelleştirerek  bu kuşlar vasıtası ile iletişim kurmuştur. Posta teşkilatı kurularak mektupları uzak yerlerde bulunan insanlarla iletişime geçmiştir. Günümüzse tam manasıyla bir iletişim devridir. Radyo, televizyon, bilgisayar, sosyal medya, internet gibi araçlar iletişimi en hızlı ve en kolay şekilde yapmamıza olanak sunar.

Unutmayalım ki iletişim bizim için vazgeçilmez bir olgudur. Sağlıklı iletişim kurmak ise en önemlisidir. Bilgi kirliliğinin çok yoğun olduğu bu dönemde sağlıklı iletişim kurmak en önemlisisdir. Bunun içindir ki iletişim kurarken her zaman dikkat etmeliyiz. Duygularımızı karşı tarafa daha sağlıklı anlatmalıyız.

Yorumlar
 1. ZEYNEP dedi ki:

  OOHAA bu kadar uzun bir kompozisyon olmaz çook uzun

  1. Mehmet dedi ki:

   Wtf

  2. Ahmet özcan Çetin dedi ki:

   Ne kadar kısa olmalı bana yardımcı olurmusun
   İnternetten bakıyorum hep bu tarzda ödevim var yanlış yapmak istemiyorum

   1. galip58.06.47 dedi ki:

    Bu yazı zaten fazla uzun değil kısa ve öz ya da istersen basit bir iletişim tanımı yapıp yazıya başlar, kısaca iletişimin öneminden bahsedebilirsin

 2. Anonim dedi ki:

  Sınavım var sağlıklı iletişim ile ilgili bir kompozisyon yazarmisiniz

  1. galip58.06.47 dedi ki:

   Tamam ana sayfada olur