Değerler Eğitimi

Başarı İle İlgili Kompozisyon Örneği

Genel
13.11.2018
4.910
Başarı İle İlgili Kompozisyon Örneği

Başarı İle İlgili Kompozisyon Örneği

Sevgili okuyucular bu yazımızda Başarı İle İlgili Kompozisyon Örneği konusuna değineceğiz.

Başarı eldeki imkanlar dahilinde kendinden beklenenden daha fazlasını yapmaktır. Farklı bir tanım yapacak olursak da başarı, kişinin yetenekleri ve gelişimine göre üstesinden geldiği iştir. Başarı kişiden kişiye göre değişebilen, zamanda ve mekanda farklılık gösteren bir olgudur. Tek bir başarı tanımı yapmak doğru değildir.

Başarı dediğimiz şey çok farklı durumları bünyesinde barındırabilir. Mesela benim için başarı kabul edilen bir şey, başkası için başarı olmayabilir.  İsterseniz bunu bir örnekle izah edelim. Helen Keller’ibelki duymuşsunuzdur. Bu kız doğuştan sağır ve görme engelli. Ve bu kişi 7 yaşına geldiğinde 625 kelime biliyor, ileri yaşlarında ise üniversite mezunu olup kitap dahi yazıyor. Bu onun için imkansızı başarmak, büyük bir başarı örneğidir. Fakat normal bir durumda olan 7 yaşındaki bir çocuk için 625 kelime biliyor olması bir başarı olarak kabul edilmez.

Günlük hayatta bir çok başarı olayını duymakta, şahit olmakta ya da farklı kaynaklardan okumaktayız. Mesela Naim Süleymanoğlu. Olimpiyat başarıları kazanmış milli bir halterci, Aziz Sancar Mardin’in tozlu sokaklarından Nobele uzanan başarı dolu bir yolcuk. Bu örneklerin sayısı daha da artırmak mümkün. Peki aklımıza şu soru geliyor hemen; peki bu insanlar bu başarıyı nasıl sağladılar?  Bence başarıdaki en büyük etken çok çalışmaktır. Daha sonrasında azmetmek, sabretmek, peşinden gitmek, merak etmek, sebat etmek gelir. Hatırlayın Thomas Edison’u Ampulu icat etmek için 1000 deneme yapmış ve bunun sonunda ampulü icat etmiştir. Edison hiçbir zaman yılmamış, çok çalışmış, hatasını anlamaya çalışmış ve neticesinde başarıyı elde etmiştir.

Hayatta her zaman yaptığım işlerde başarılı olmak için çalışıp çabalamalıyız. Başarı hiçbir zaman altın bir tepside bizlere sunulmaz ikram edilmez . Başarının anahtarı çok çalışmak ve her zaman sabretmektir. Sizde daima çalışın ve sabredip bekleyin. Göreceksiniz ki aslında başarı hiç de uzaklarda değil. İçinizdeki gücün farkında olun. İçinizdeki gücü bilirseniz önünüzde hiçbir engel duramaz.

Başarı İçin Uygun Ev Ortamı

Yorumlar
 1. bcttnk dedi ki:

  Bhgfuu

  1. Irem dedi ki:

   Başkalarının emeğine saygı duy.

   1. galip58.06.47 dedi ki:

    Katılıyorum size

    1. bcttnk dedi ki:

     size mi sorcam duymam kime ne

  2. berra durhan dedi ki:

   Bir daha küfürlü konuşmayacağım