Değerler Eğitimi

Balta Değmedik Ağaç Olmaz Kompozisyon Örneği

Genel
26.07.2018
383

Balta Değmedik Ağaç Olmaz

Balta Değmedik Ağaç Olmaz;

İnsan olup da sıkıntı çekmeyen, zarar ve ziyana uğramayan, dert ve tasa görmeyen hiçbir kimse yoktur.

Hayat içinde iyilik ve güzellikler barındırdığı kadar birçok kötü şeyde bulundurur ve bunlara karşı biz insanları tecrübelendirir. Tecrübe iyi ya da kötü olsun her konuda yaşayarak ve görerek kazanılır. Güzel duygular hepimize birçok zaman uğrar ve hemen hemen hiçbirimize garip, olağan dışı gelmez aksine fark etmesek de bunun sebebi sıradan oluşudur. Bu sıradanlığın sebebi ise mutluluğun, güzelliklerin en sıkıntılı hayatlar yaşayan insanlara dahi uğramasıdır.

Oysa çoğumuz bundan bir haber hayatımızda bir şeyler kötü gitmeye başladığında bu sorunlar ufacık olsa dahi isyan eder, tüm bunlar yalnızca bizim başımıza geliyormuşçasına kendimizi daha büyük üzüntü ve stres altına sokarız. Aynı şekilde bunun sebebi güzel duyguların sıradan kabul edilmesinden kaynaklı hayatımıza giren kötülüklerin birçoğumuzda daha nadir görülmesidir. Birçok insan hayatında nadir sıkıntı çekse de birçok insan bunun aksine sık sık büyük sıkıntılar çekiyor olabilir. Yani güzellikler herkesin başına geliyor iken kötülüklerde birçoğumuza hatta hepimize uğruyor.

Özetle atasözümüz “Balta Değmedik Ağaç Olmaz” güzel şeylerin yanı sıra hayatta birçok sorun, birçok kötü şey vardır ve bunlar hepimizin başına geliyor, hepimize yeni tecrübeler kazandırıyor demektir.

Bizi Facebook’tan Takip Edin

Dostluk kompozisyon örneği

Saygı Üzerine Kompozisyon Örneği

Hayvan Sevgisi Özlü Sözler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.