Değerler Eğitimi

Polis İle İlgili Kompozisyon Örneği

Genel
01.04.2021
529
Polis İle İlgili Kompozisyon Örneği

Polis İle İlgili Kompozisyon Örneği

Polis İle İlgili Kompozisyon Örneği

Polislik en kutsal mesleklerden birisidir. Bizlerin hem mal güvenliğini hem de can güvenliğini sağlarlar. Onlar sayesinde geceleri başımızı yastığımıza güvenle koyar, onlar sayesinde huzurlu ve güvenli bir şekilde okulumuza gider, onlar sayesinde malımızı ve canımızı koruruz.

Polislik mesleği toplum içerisinde saygın bir meslektir. Gece gündüz demeden işlerinin başında olan polisler 24 saat vazifededirler. Saat kaç olursa olsu, hangi gün olursa olsun onlar hep vazifelerinin başındadırlar. Bayram olur bizler aile ziyaretlerine, memleketimize giderken onlar ülkenin huzuru İçin nöbettedirler. Salgın, deprem gibi afetlerde bizler kendimizi düşünüp bir köşeye çekilirken onlar daima hazır olda beklerler. Çocukları çok severler. Çocuklarda onları. Çocuklara karşı çok merhametlidirler. Ama şuçluların ise Türk Polisi korkulu rüyası olurlar.

Her zaman polisimizin yanında olalım. Onların bizler için nasıl fedakarca vazifelerinin başında olduklarını unutmayalım. Bir polis gördüğünüzde onun yanına gidin ve ona teşekkür edin.
Zeka Geliştiren Bilmeceler ve Cevapları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.