Değerler Eğitimi

Bilgilendirici Metin Örnekleri

Genel
19.10.2020
6.782

Bilgilendirici Metin Örnekleri

Bilgilendirici Metin Örnekleri

Kalem Hakkında Bilgilendirici Metin Örneği

Kalem yazı yazmaya yarayan araçtır. Yazının icadından günümüze kadar değişim yaşamıştır. Teknolojik gelişmeler kalemin de tarih içerinde farklı farklı özellik kazanmasına neden olmuştur. Günümüz de kullanım alanlarına göre kurşun kalem, resim kalemi, tahta kalemi, tükenmez kalem, pilot kalemi… Bunların dışı daha bir çok kalem türü vardır. Kalemler farklı boyutlarda ve farklı maddelerden yapılır. Mesela kurşun kalemler ağaçtan, tükenmez kalemler plastik ve mürekkep, uçlu kalemler ise metalden yapılır.

Demir Hakkında Bilgilendirici Metin Örneği

Demir doğada serbest olarak bulunan bir madendir. Yer kabuğunda en çok bulunan metallerden birisidir.Periyodik cetvelde “P” ile gösterilen Demir günlük hayatımızda en çok kullandığımız metallerden biridir. Arabalarda, ev eşyalarımızda, masa ve sıralarımızda Kısacası her yerde Demir’e rastlamak mümkündür.

Sanat Hakkında Bilgilendirici Metin Örneği

Sanat insanda estetik bir haz oluşturmak için yaptığı yaratımdır. Sanat eserlerinin benzersizdır. Resim, heykel, oymacılık ve daha bir çok sanat dalı bulunmaktadır. Toplumların gelişmesi için sana çok önemli bir yere sahiptir. Büyük bir medeniyet oluşturan uygarlıklar sanatı her zaman hayatlarının merkezine koymuştur. Mustafa Kemal Atatürk sanata çok büyük önem vermiş ve şu sözü söylemiştir “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir.”

 

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Çok iyi