Değerler Eğitimi

Büyüklerin Eskiden Oynadığı Oyunlar Nelerdir

Genel
31.10.2019
1.538

Büyüklerin Eskiden Oynadığı Oyunlar Nelerdir

Büyüklerin Eskiden Oynadığı Oyunlar Nelerdir;

Oyun oynamak her yaşta insanı mutlu edecek, yüzünde bir tebessüm bırakacak hem güzel zaman geçirmesine hem de spor yapmasına olanak sağlayacak bir aktivitedir. Oyun esasında bir terapidir. Günümüz çocukları maalesef oyunun sadece eğlence kısmına odaklanmakta o da zamanla eğlenmekten ziyade bağımlılığa dönüşmektedir.

Mesela bilgisayar oyunlarında 5 saat, 6 saat hatta daha daha uzun zaman geçiren çocuklar yemek yemeden, su içmeden ekrana kilitlenip kalmakta ve iş oyun eğlence boyutundan uzaklaşıp sanal bir hapisaneye, bağımlılığa dönüşmektedir.

Fakat büyüklerin oynadığı oyunlar öyle mi. Hem eğlendiren, hem hoş vakit geçiren hem de sosyalleşmemizde faydalı olan oyunlardır. Bu oyunları günümüzde kırsal yerlerde köylerde görmek mümkün olsa da şehirler de bu oyunların yerini bilgisayar oyunları çoktan aldı.

Şimdi isterseniz büyüklerin eskide oynadığı oyunlar nelermiş kısaca onlara bakalım.

Bu ve buna benze oyunlar eskiden insanların sıkça oynadığı oyunlardır.

Not: Yeşil olarak yazılan oyunların üzerine tıkladığınızda açılan sayfada oyunun kuralları, oyun hakkında bilmeniz gerekenleri göreceksiniz. Geleneksel çocuk oyunları diye de geçen bu oyunlar yazının başında da ifade ettiğim gibi sanal oyunların yaygınlaştığı şu zamanda giderek unutulmakta ve önemini kaybetmektedir.

Okullarımızda yer yer nu oyunlar oynatılmaya çalışılsa da bura da en büyük görev siz çocuklara düşmektedir. Nasıl ki değerlerimize sahip çıkıp değerlerimizi yaşatmak için mücadele veriyorsak geleneksel çocuk oyunları da bizlerin bir değeridir. Bun korumalı buna sahip çıkmalıyız.

Değerler Eğitimi

Geleneksel Çocuk Oyunları Nelerdir? (11 Adet)

Oyun Kavramı Size Neyi Çağrıştırıyor, Oyun Deyince

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.