Değerler Eğitimi

Atatürk’e Olan Sevginizi Dile Getiren Bir Mektup Örneği

26.10.2019
28

Atatürk’e Olan Sevginizi Dile Getiren Bir Mektup Örneği

Atatürk’e Olan Sevginizi Dile Getiren Bir Mektup Örneği;

Sevgili Atatürk,

Sana bu mektubu kurduğun cumhuriyetin dalgalanan bayrağı altında yazıyorum. Aradan yılar geçse de seni hala eski günlerindeki halinle tanıyoruz. Annelerimiz, babalarımızı, dedelerimiz senin başarılarını, kahramanlığını ve liderliğini bizlere her zaman anlatıyor. Bizler seni görmeden sevdik. Okullarımızda, hastanelerde, postanelerde her yerde senin resmin var. İnsanların seni bu kadar sevmesi eminim seni de çok mutlu ediyordur.

Bugün dersimizde seni anlattı öğretmenimiz. Çanakkale Savaşındaki başarılarından, Kurtuluş Savaşında bir milletin nasıl direnişe geçirdiğini, yeni bir devletin temellerini nasıl attığını gördük. O kadar imremdim ki senin hayatını dinlerken. Keşke ben de senin gibi olabilseydim. Vatan, millet uğruna yılmadan mücadele edebilsem.

Dersin sonunda öğretmenimiz bize şöyle dedi. Fikirler asla ölmez. Ölenler bedenlerdir. Mustafa Kemal’de fikirleri, yenilikleri, ve inkılapları ile her zaman yaşayacak, yanı başımız da olacak.

Gençliğe Hitabendeki bizlere verdiğin öğütleri her zaman aklımda tutuyorum. Bizlere ne kadar çok güvendiğini, kurduğun bu devleti bizlere emanet ettiğini bilmek bizlere gurur veriyor.

Sevgili Atatürk,

En kısa zamanda Anıtkabir’e seni görmeye geleceğim.  İyi ki varsınız. İyi ki bizim Atamızsınız.

Değerler Eğitimi

Şehitlerimize Duygu ve Düşüncelerimizi İfade Eden Mektup

Sevdiğimiz Bir Hayvana Mektup Örneği

Atatürk’ün Çocuklarla İlgili Sözlerinden Birkaçı

Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’ndaki Rolü

 

Etiketler:

Yorumlar
  1. blank Elif dedi ki:

    Süper☺️

  2. blank Misafir dedi ki:

    Müthiş