Değerler Eğitimi

Sel Gider Kum Kalır Kompozisyon Örneği

Genel
26.08.2019
692

Sel Gider Kum Kalır Kompozisyon Örneği

Sel Gider Kum Kalır Kompozisyon Örneği;

Sel Gider Kum Kalır Atasözünün Anlamı

Herhangi bir durumda önemli olan, kalıcı unsurlardır. Gelip geçici olan ögeler fazla önem taşımaz. Bundan dolayı bir işte ana unsurlara gereken önem verilmeli ayrıntılarla fazla zaman kaybedilmemelidir. Ayrıntı sonradan da eklenebilir.

Hayatımızda iki tur insanlar vardır. Her ne kadar bu iki insan türünün ikisi de yanımızda olsalar da bunlardan bir kısmı sürekli yanımızda olanlar diğeri ise belli bir süre için yanınızda olacaklar şeklindedir. Yanımızda olacak insanlarla hem şimdi hem de ileriki zamanlarda sürekli yüz yüze olacağızdır. Fakat belli bir iş için, gezmek için yanımızda olanlar bir süre sonra karşı karşıya gelmeyeceğizdir.

Hayatımızın içinde kalıcı olanlara daha fazla önem vermek gerekir. Onların yeri her zaman diğerlerinden farklı olmalıdır. Mesela daha iki üç günlük tanıdığınız bir insanla yıllardır komşunuz olan insanın yeri farklı olmalıdır. Belki yeni tanıdığın insan sana daha eğlenceli, fikir olarak daha yakın olabilir. Lâkin bir zaman sonra o adam gittiğinde, dar bir anın olduğunda ilk yanına gelecek olan komşun olacaktır.

Ailemiz yakın çevremizi her zaman koruyup kollayalım. Başkalarına yaranmak için şirin görünmek için asla yakınımızdaki insanları kırmayalım. Bugün belki etrafımız kalabalık olabilir. Lâkin herkes dağılınca yine ailemizle, komşularımızla baş başa kalacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.