Değerler Eğitimi

Yüz Yüze İletişimin Önemi Kompozisyon Örneği

Genel
23.03.2019
1.216

Yüz Yüze İletişimin Önemi Kompozisyon Örneği

Yüz Yüze İletişimin Önemi Kompozisyon Örneği;

İletişim; insanlar ve hayvanlar arasındaki anlaşma yöntemidir. Fakat hayvanlarda iç güdüsel olan iletişim, insanlar arasında daha bilinçli yapılan daha bilinçli bir eylemdir. Öyle ki iletişim farkl farklı araçlarla yapılmakta, teknoloji ile birlikte iletişim olanaklarıda artmaktadır.

İletişim araçlarına baktığımızda en başta konuşmak gelir. Daha sonra yazmak, radyo, televizyon, telofon, internet eski dönemlere indiğimizde mağara duvarlarına çizilen resimler, resimşli yazılar, duman, güvercin …. Bu listeyi daha da uzatmak mümkündür. Günümüz iletişim çağı olarak geçmektedir. Peki bunca iletişim aracı varken  konuşmak, yüz yüze iletişim kurmak neden bu kadar önemli.

İnsan belli duyguları olan, kalbi olan, hisleri olan bir varlıktır. Yüz yüze yapılan iletişimler insanlara daha sıcak ve samimi gelir. Telofon internet gibi iletişim araçları  sadece aklımızdan geçenleri anlatmada yeterliyken, duygularımızı, hislerimizi anlatmakta yetersiz kalabilir.  Yüz yüze iletişim işte bu soğukluğu ortadan kaldırır. Bazen bir bakış, bir  selam, bir tebessüm size çok şey anlatabilir. Hem de hiçbir kitapta bulamayacağınız, hiçbir internet adresinde göremeyeceğiniz türdendir. İnsan duygularını yüz yüze iletişimde daha güzel ifade eder. Konuşma ile derdini isteğini anlatan kişi; jest ve mimikleri ile de bunu destekler. Aklın yanında kapte devreye girer. Ondan alacağınız pozitif bir enerji belki sözlerinizi bile değiştirir.

İletişim bu kadar yoğun, bu kadar kolay olduğu bir dünyada neden insan yalnız hiç düşündünüz mü? Çünkü yüz yüze iletişim kurmanın verdiği o enerji, o samimiyet, o sıcaklık, o içtenlik maalesev kalavyenin tuşlarında, televizyonun kumandasında bulmak mümkün değildir. Kafanızı evden çıkarıp insanlarla yüz yüze iletişim kurun.Onlarla sohbet edin, emin olun içiniz daha huzurlu olacaktır.

Galip HATİP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.