Değerler Eğitimi

Yazın Çalışan Kışın Gülüşür Kompozisyon Örneği

Genel
27.03.2019
605

Yazın Çalışan Kışın Gülüşür Kompozisyon Örneği;

Yazın Çalışan Kışın Gülüşür Kompozisyon Örneği

Her işin başı çalışmaktır. Çalışan her insan emeğini ortaya koyacak, bununda mükafatını er ya da geç alacaktır. Hayatını tembellikle geçiren bir insan ise bunun bedelini ağır bir imtihanla ödeyecektir. Çalışmak insan hayatında büyük yere sahiptir.

İnsan yaratılışı gereği daima hayatını koruma, devam ettirme eğilimi içerisindedir. Zamanla insanoğlu daha mutlu, daha huzurlu bir hayat yaşamak için belli işler yapmaya başlamıştır. Yaptığı işlerle hem kendine hem de topluma faydalı olan insanoğlu çalışmak, üretmek sayesinde kimseye muhtaç olmadan yaşamını sürdürmektedir. Mesela bir insanı düşünelim. Hiçbir iş yapmıyor, hiçbir yerde çalışmıyor. Bu insan ve bu insanın ailesi başkalarının yardımına muhtaçtır. Birçok nimetten faydalanamamakta rahatını ve huzurunu bir türlü sağlayamamaktadır. Mesela bir insan da düşünelim çok güzel bir işte çalışıyor, ailesinin geçimini çok güzel sağlıyor. Allah’ın insanlar için sunduğu yüzlerce nimete daha rahat sahip olur. Dinimizde çalışmaya büyük önem vermiştir. Çalışmayı da bir ibadet olarak görmüştür. Zamanında çalışmak, birikim yapmak ileriki dönemlerde rahat ve huzurlu bir yaşam sürmemize sebep olur.

Evet örneklerde de belirttiğimiz gibi çalışmak her zaman önemli bir eylemdir. Çalışan çabalayan her insan mutlaka ve mutlaka karşılığını er ya da geç alır.