Değerler Eğitimi

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Kompozisyon Örneği

Genel
05.02.2019
2.923

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Kompozisyon Örneği

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var Kompozisyon Örneği;

İnsanın gücü sınırlıdır. Kişi, her işi tek başına halledemez Tek başına halletmeye kalktığında mutlaka başaramayacağı işler olacaktır. Bu durumda, işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer.

İnsan hayatını devam ettirebilmesi için bir takım ihtiyaçlarını karşılaması gerekir. Bu ihtiyaçları karşılarken zaman zaman güçlülerle karşılaşabilir. Bu güçlükler bazen öyle bir hal alır ki kişi üstesinden gelemeyecek duruma düşer. İşte tam da bu noktada başka insanların yardımlarına muhtaç olur. Başkalarının yardımısayesinde işini halleder ve yaşadığı sıkıntılardan kurtulmuş olur.

Mesela hayatını devam ettirmek için bir baraka, bir ev yapmak isteyen kişi işe koyulduğunda görecektir ki bazı yerleri tek başına yapmak mümkün değildir. Hemen komşulardan akrabalardan yardım ister ve birlikte işlerini hallederler.

Birlikte dayanışma içinde çalışan birbirlerine yardım eden insanlar hem işlerini hallettikleri hem daha az güç sarfettikleri, daha az yoruldukları hem de işlerini daha erken bitirerek en değerli hazinemiz olan zamanımızdan tasarruf  etmiş olurlar.

Birlik beraberlik ve dayanışmanın olduğu yerde işler daha kolay halledillir. İnsanlar arasındaki birlik beraberlik, dayanışma ruhu daha da pekişir daha kuvvetli olur.İnsanlar sıkıntılı zamanlarında her zaman yanında birileri olur.Unutmayalım ki atalarında dediği gibi “Yalnız taş duvar olmaz” Gelin hep birlikte birbirimize yardım edelim. Unutmayalım ki bir elin nesi var iki elin sesi var.

Galip Hatip

Değerler Eğitimi

Birlik Beraberlik ve Dayanışma İle İlgili Atasözleri

Birlik ve Beraberlik Özlü Sözler

Yorumlar
 1. Halil okçu dedi ki:

  Merhaba çok iyi telefon numarası ver

 2. Sümeyye dedi ki:

  Çok güzel olmuş teşekürler

  1. galip58.06.47 dedi ki:

   Rica ederiz ne demek

 3. Nabr dedi ki:

  Maş

 4. Nisa dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok güzel olmuş