Değerler Eğitimi

Hayvanları Koruma Günü 4 Ekim (Tüm Evraklar, Afişler)

Genel
02.10.2018
907

Hayvanları Koruma Günü 4 Ekim (Tüm Evraklar, Afişler)

Hayvanları koruma günü  ne geçmeden önce şuna değinmek istiyorum. Son zamanlarda haberlerde Hayvanlara yapılan eziyetleri hepiniz izliyoruz. Belki de sadece izlemekle kalmıyor, günlük hayatta sık sık rastlıyoruzdur. Hayvanlarında yasal olarak hakları olduğunu bilmek gerekir. Hayvanlara yapacağımız eziyetlerde hem vicdanen yara alacağımızı hem de yasal olarak cezasını çekeceğimizi unutmamalıyız.

Hayvanlara karşı göstereceğimiz merhamet toplumun vicdanını da yaralamaktadır. Özellikle okullardan başlayıp toplumun her kesiminde hayvanlara vereceğimiz değerleri, onlara göstereceğimiz sevgiyi, merhameti öğretmemiz gerekir. Ağaç yaşken eğilir atasözünden hareketle, çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamalıyız.

Unutmamalıyız ki hayvanlar ekosistem de zincirin bir parçasıdır. Kürkü için, dişi için hayvanlara gösterilen zulmler ekosisteme yani tüm dünyaya zarar vermektedir.

4 Ekim hayvanlar günü aslında bir farkındalık yaratmaktır. Yoksa yılın 365 günü Hayvanlar günü olması gerektiğini unutmamak gerekir.

Hayvanları Koruma Günü ile ilgili Tüm evraklar, yazılar, şiirler ve yüksek çözünürlükteki afişleri

İNDİRİN

Ayrıca bu konuda yazdığım diğer yazılara da bakmanızı isterim.

Hayvan Sevgisi Özlü Sözler

Hayvan Sevgisi Özlü Sözler

Hayvan Sevin Onlara Merhamet Edin

HAYVANLAR ALEMİNDE MERHAMET ve ŞEFKAT

Hayvan Sevgisi

Sadakatlı Hayvanlar

Çevremizdeki Canlılara Nasıl Davranmalıyız

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.