Değerler Eğitimi

Yaş Kesen Baş Keser Kompozisyon Örneği

Genel
19.07.2018
1.636

Yaş Kesen Baş Keser Kompozisyon Örneği

Yaş Kesen Baş Keser Kompozisyon Örneği

Ağacın çeşit çeşit yararları vardır. Bunları düşünmeyip sadece odununu sağlamak için ağaçkesen, insan canına kıymış gibi büyük bir suç işlemiş olur.

Ağaçlar ve onların birliğinden oluşan ormanlar dünya ve insanlar için yaşamsal önem taşıyan canlılardır. Tabiatın müthiş uyumunun en büyük, en değerli parçalarındandır. Ağaçların insanlığa faydaları saymakla bitmez. İlk olarak hepimizin bildiği gibi ağaçlar hem oksijen üretip hem karbondioksit tüketerek biz insanların en büyük ihtiyacını karşılamaktadır.

Aynı şekilde saymaya devam edersek örneğin; yakacak gerekliliği için ağaçlar belirli ve yine gerekli miktarda kullanıldığında birçok insan için diğer yakacaklara oranla daha sağlıklı bir şekilde en iyi imkanı da sunacaktır. Devam ettiğimizde özellikle okul çağında birçok öğrenci için başta defter ve kitaplarımız için kağıt sağlar. Ardından kalem, sıra gibi birçok gerekli malzemenin de ham maddesini ağaçlar oluşturmaktadır. Fakat özellikle teknolojinin geçen yıllar ile birlikte gelişmesi ve bunun getirisi olarak sanayileşmenin, bilinçsiz betonlaşmanın artması ile de son yıllarda kesilen ağaçların sayısı oldukça fazla. Sanayi, barınma gibi alanlarda işe yarar gibi gözükse de ağaçları kesmek mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde biz insanlar için ne kadar zararlı olduğu ve büyük bir tehlike arz ettiği apaçık ortadadır. Öncelikli olarak bir ağacın iki insanın ömrü boyunca aldığı nefesi ürettiğini düşündüğümüzde her bir ağaç kesildiğinde iki insanın nefesi elinden alınıyormuşçasına düşünülmelidir ve yapılan nankörlük bir şekilde durdurulmalıdır.

Özetle atasözümüz “Yaş kesen baş keser.” her bir ağacın biz insanlar için başımız kadar değerli olduğunu vurgulamaktadır ve ağaçları bazı gerekli koşullar dışında kesmenin insanların canlarını almak kadar büyük bir suç olduğuna karşılık gelmektedir.

Bizi Facebook’tan Takip Edin

Çevre (Kompozisyon Örneği)

Çevre ve çevrenin Önemi (AFİŞLİ)

Çevreyi Korumak İçin Ne Yapmalıyız

Niçin Süt İçmeliyiz

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Jjahdjdjjdkdmdk

  2. miro dedi ki:

    teşekkürler cinim ama cuk uzun olmuş