Değerler Eğitimi

Dağ Ne Kadar Yüce Olsa da Yol Üstünden Aşar (Kompozisyon Örneği)

Genel
29.06.2018
1.322

Dağ Ne Kadar Yüce Olsa da Yol Üstünden Aşar Kompozisyon Örneği

Dağ Ne Kadar Yüce Olsa da Yol Üstünden Aşar;

Yenilmesi zor, imkansız gibi görülen zorlukların da istenilir ve çaba gösterilirse üstesinden gelinir.

Hayatımız boyunca önümüze birçok engel çıkar. Bazen bu engellerin üstesinden gelemeyeceğimizi düşünsek de elbet bir çıkış yolu vardır. Birçok zorluğa göğüs geremeyeceğimiz, birçok insanı alt edemeyeceğimiz düşüncesi çoğumuzun gözünü korkutsa da, önümüze her engel çıktığında direk pes etmektense biraz çaba göstersek belki de o engeli aşmamız daha olağan bir hal alır.

Bizden daha üstün gördüğümüz bir kişiyi, yapamayacağımızı düşündüğümüz bir işi hayatımızın merkezine yerleştirip üstüne gittiğimizde üstesinden gelmemiz kaçınılmaz bir hal alabilir.  Cesaret bu işin başında gelen etmenlerdendir. Hayatımızı ve başarılarımızı ileriye götürmek istiyorsak tüm cesaretimizi toplayıp engelleri bir bir aşarak başarı merdivenlerini hayalini kurduğumuz tüm kişileri ve hedefleri geride bırakarak çıkmalıyız.

Ayrıca unutmamalıyız ki her önemli kişiden daha yetkili bir kişi, en önemli makamları bile denetleyen birileri illaki vardır. ” Dağ ne kadar yüce olsa da yol üstünden geçer. “atasözümüz tam manası ile ve en somut haliyle bu cümlenin karşılığıdır denebilir.

Ayşe Koç

Bizi Facebook’tan takip edin

Abanın Kıymeti Yağmurda Bilinir (Kompozisyon Örneği)

Bal Demekle Ağız Tatlanmaz (Kompozisyon Örneği)

Saygı Üzerine Kompozisyon Örneği

Değerler Eğitimi

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.