Değerler Eğitimi

Karne Görüşleri (2. Dönem Karne Görüşleri)

Genel
31.05.2018
1.193

 

       Birbirinden farklı onlarca karne görüşü. Karne doldurma işleminde size faydası olacağını düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

Ceydacığım gayet başarılı bir yıl geçirdin. Ne kadar sorumluluk sahibi birisi olduğunu bu dönem daha iyi gördüm. Derslerine ve sosyal etkinliklere gayretin beni çok mutlu etti. Tatilini dolu dolu geçir. Arada kitap okumayı unutma kuzum. Gelecek yıl görüşmek üzere.

Ahmet notların karnede belli. İnşallah gelecek yıl böyle olmaz. İyi tatiller.

Döne daha iyisini yapacağını umuyorum. Bu yıl böyle oldu. Hayırlısı demek lazım. Gelecek yıl iyi bir başlangıç yapman dileğimle. İyi tatiller.

Emine, canım benim tatil olduğu için senin kadar bende çok seviniyorum. Ama uzun bir süre seni göremeyeceğim için üzgün olacağımı bil. Çok güzel bir yıl geçirdin. Arkadaşlarına örnek oldun, öğretmenlerinin her zaman takdirini kazandın, beni hiç mahcup edecek davranışta bulunmadın. Teşekkür ederim hem sana hem de seni yetiştiren ilk öğretmenlerin olan ailene. Tatili dolu dolu geçir. Arada kitap okumayı unutma kuzucuk. Gelecek yıl görüşmek üzere

Medine, kuzum benim iyi bir yıl geçirdin. Gayet başarılısın. Tatilini dolu dolu geçir. Arada kitap okumayı unutma. Gelecek yıl daha başarılı olacağını umuyorum. İyi tatiller.

İlk dönemde dediğim gibi umarım karnenden ders çıkarırsın. İnan daha iyisini yapacağını biliyorum. Bunun için tatilde güzel eğlen, oyna gelecek yıla hazır ol. İyi tatiller

Güler yüzlü kuzum. İlk dönemde söylediğim gibi notların istediğim gibi değil. Tatilde güzel zaman geçir. Gelecek yıl derslerin konusunda daha başarı ol. İyi tatiller.

Canım benim bu yıl böyle geçti ama gelecek yıl inşallah böyle olmaz. Derslerine daha iyi çalışır, notlarını daha yüksek tutarsın. İyi tatiller.

 

   Güzel gözlüm, birinci dönemi gayet iyi tamamladın. Derse katılımından, sınıf ve okul kurallarına uyumundan çok memnunum. Başarını biraz daha yükseltmek için daha fazla kitap okumanı ve tekrar çalışmaları yapmanı öneririm. Bu dönemde de neşenle hepimizin yüreğini ısıttın.  Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Dünya güzeli prensesim, hanım efendiliğinle tüm arkadaşlarına örnek oluyorsun. Biliyorum, Türkçe ve Hayat Bilgisi derslerini çok seviyorsun, matematikle ise pek barışamadın. Problemlerden korkma, sen çalış ki onlar senden korksun. Okuma hızını ve inci gibi yazını çok beğeniyorum. Seni seviyoruz. İyi tatiller. 

 

Yakışıklı ve güleç oğlum, sen çok merhamet dolu bir çocuksun. Bu özelliğini çok takdir ediyorum. Bu dönem okuma hızını artırdın. Defter düzenin epey düzeldi. Seni derslere daha çok katılırken görmek isterim. Derslerde dikkatini bana ve arkadaşlarına verirsen daha başarılı olabilirsin. Sen çok akıllı bir çocuksun. Ben başarabileceğine inanıyorum. Lütfen sen de kendine güven ve inan. İkinci dönem derslerde daha aktif olmanı umuyorum. Seni seviyoruz. İyi tatiller

 

Biliyorum ki istersen başaramayacağın hiçbir şey yok. Sen çok zeki bir kızsın. Eğer ödevlerini daha düzenli yaparsan, derslerde dikkatini dersine verirsen çok daha başarılı olacaksın. İkinci dönemde daha gayretli bir öğrenci olarak dönmeni bekliyor, sana güveniyorum. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Benim güler yüzlü oğlum, sen çok iyi kalpli ve yardımsever bir çocuksun. Çaba gösterdiğinin, aldığın sorumluluğu yerine getirmeyi çok önemsediğinin farkındayım. Biraz daha dikkatli ders dinlemen ve evde konu tekrarı yapman gerekiyor. Başarının artmaması için hiçbir sebep yok çünkü zekisin. Bol bol kitap oku. Kitap okumaktan asla zarar gelmez aksine eksiklerini tamamlamada sana faydası olur. Seni seviyoruz. İyi tatiller.  

 

Benim sağ kolum, yardımcım, iyi ki benim sınıfımdasın. O kadar çok işimde bana yardım ediyorsun ki, bunun için sana teşekkür ederim. Okuma konusunda çok yol kat etmemiz gerekiyor. Gel bir karar verelim ve tatil dönüşünde kelimelerle küs olmayı bırakalım. Sen o kelimeleri okuya okuya yenebilirsin. Onlardan korkma, onlar senden korksun. Çünkü okumadaki sıkıntıyı aşabilirsek önünde başarı için bir engel kalmayacak. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Benim neşeli, sosyal oğlum, seni tanıdığım için çok mutluyum. Sen çok farklı bir çocuksun. Bazen söylediklerinle beni şaşırtıyor, güldürüyorsun. Derslerin için daha çok gayret göstermeye başladın. Yazını düzeltmek için çabalıyorsun. Okuma hızın biraz daha arttı. Bu tatil senin için bir fırsat. Bol bol okuma ve bakarak yazma çalışması yapmanı tavsiye ediyorum. Eksiklerinin sen de farkındasın. Tatil dönüşü beni yine şaşırtmanı istiyorum. Ben sana güveniyorum. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Benim yakışıklı oğlum, güzel yazın, defter düzenin, ödevlerini zamanında yapmandan ötürü seni kutlarım. Son haftalarda sende bir değişim oldu. Biraz daha konuşkan oldun. Ama fark ettik ki derslerde çok konuşunca dikkatin dağılıyor. İkinci dönemde daha dikkatli dinlemeni tavsiye ediyorum. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Gülümsediğinde gözleri ışıldayan oğlum, efendiliğini hiçbir zaman elden bırakmadığın ve okul kurallarına örnek olacak kadar güzel uyduğun için teşekkürler. Biliyorsun yazını çok beğeniyordum. Ama son zamanlarda ortaya çıkan bu yazıyı benim yakışıklıma yakıştıramıyorum. Defterini daha düzenli kullanmanı ve yazını düzeltmeni diliyorum. Tatilde kitap okumayı ihmal etme. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Sevgili başkanım, sen birçok davranışınla arkadaşlarına örnek bir öğrencisin. Çok zeki ve azimlisin. Dersini çok dikkatli dinliyorsun. Seni kutlarım. Senden tek isteğim okuma yapman. Çünkü konu okumaya geldiğinde sen, bir tavşan gibi koşabilecekken bir kaplumbağa gibi ilerliyorsun. Bu sana yakışmıyor, değil mi? Eminim tatilde bolca kitap okuyarak bu minik eksiğini de kapatabilirsin. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Güzel yüzlü prensesim, gurur kaynağımızsın. Sana ve desteğini esirgemeyen ailene teşekkür ederim. Senden çok umutluyum. İnanıyorum ki böyle çalışkan olmaya devam edersen tüm hedeflerine ulaşabileceksin. Yazın, defter düzenin, okumadaki hızın ve matematikteki problem çözme becerinin hayranıyım küçük hanım. Allah yolunu hep açık etsin. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Efendi oğlum, birinci dönemi gayet iyi tamamladın. Derse katılımından, sınıf ve okul kurallarına uyumundan çok memnunum. Yaptığın ekstra çalışmaların faydasını gördün. Düz yazı seçimine saygı duyuyorum ama bana el yazısında daha başarılıydın gibi geliyor. Seçiminde ısrarlıysan biraz yazı çalışması yapmanı tavsiye ederim. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Benim güzel yüzlü oğlum, birinci dönemi gayet başarılı tamamladın. Yaptığın çalışmaların faydasını gördün. Derste daha çok söz almanı istiyorum. Henüz kapasiten kadar çalışmıyorsun, farkındayım. Senden çok üst düzeyde başarılar göreceğimize eminim. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Benim kömür gözlü, gamzeli yakışıklım, arkadaşlarına göre biraz geriden geldin ama şu son ayda epey yol aldın. Derse katılımını çok beğeniyorum. Söz almak için, sürekli tahtaya çıkmak için çabalıyorsun. Umarım tatilde bol okuma yaparak okumanı ilerletirsin. Seni seviyoruz. İyi tatiller.

 

Nereye düştüğüne değil, neye takıldığına bakmalısın. önünde sana engel olan ne varsa yok et ve yoluna devam et!!!

İyi tatiller..

 

Efendi ve sakin tavırlarını başarı ile tamamlayıp, geleceğe daha sağlam adımlarla yürümen temennilerimle…

İyi tatiller..

 

Başarı yağmur değildir, gökten yağmaz! Biraz daha gayret edersen, inanıyorum ki sen de başaracaksın?

İyi tatiller. (Karne Görüşü)

 

Hiçbir işi imkânsız diyerek bırakma! Ertesi gün başkalarının o işi başarırken çıkardığı gürültü ile uyanırsın… Başarı gürültüsünü senin çıkarman dileğimle?

İyi tatiller..

 

 

İnsan fırsatların gelmesini bekler, fırsatlar da insanın gelmesini…

Fırsatlar bekler, insanlar bekler; kazanan hep mazeret olur… Kazanmak için mazerete değil, çalışmaya ihtiyaç vardır. Azimli çalışmalarının sürekliliği dileğimle?

İyi tatiller..

 

Zorluklar, hazırsanız fırsattır. Engelleri azim ve istekle çalışarak fırsata dönüştürebilirsin. Her engeli azminle aşman dileklerimle?

İyi tatiller..

 

Haydi, bir dilek tut! Gülümse… Sen başarılarınla, örnek davranışlarınla, benim dileklerimi gerçekleştirdin. Senin de her dileğinin gerçekleşmesini ümidiyle!

İyi tatiller..

 

Bir çiçekle yaz olmaz, bu kadar çalışmayla da başarı olmaz… Gündüzden kandilini hazırlamadığın için gece karanlığına da razısın demektir! Bilgi ışığının yolunu aydınlatması dileklerimle?

İyi tatiller..

 

Sen istedikten sonra, hangi engel senin yolunu kapatabilir ki? Biraz daha gayret ederek, geleceğin örnek insanı olabilirsin. Karakterinle, davranışlarınla ve çalışma azminle örnek bir öğrencisin, başarılarının devamını dilerim…

İyi tatiller..

 

Dünyada pek çok yetenekli insan, küçük bir cesaret sahibi olamadığı için silinip gitmiştir!!!

Senin daha başarılı olman ve başarmak için çalışmaya devam etmen dileğiyle..

İyi tatiller..

 

Hepimiz kaptan olamayız,; tayfa da olabiliriz. Dünyada hepimiz için yapacak bir iş vardır. Sen ne olmak istiyorsan, o işin en iyisi olman dileklerimle?

İyi tatiller..

 

Güç ve üstünlük, aklını iyi yönde kullanmakla olur. Çalışıp çabalamazsan, gün gelir gücün biter ve çökersin? Başarıya giden yol istikrar ve azimdir. İstekli çalışmalarının devamı dileğimle..

İyi tatiller..

 

Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır! Azimli çalışmalarının devamı dileğimle?

İyi tatiller..

 

Büyük adam olmak için büyük düşün, büyük hedefler seç. Unutma ki hedefleri olmayan insanlar rüzgârdaki yapraklar gibidir…

İyi tatiller..

 

Taşı delen suyun sertliği değil, damlaların sürekliliğidir… Sen de damla misali sürekli çalışmalasın. Azimli çalışmalarının sürekliliği dileğimle?

İyi tatiller. (Karne Görüşü)

 

Başarı öyle bir şeydir ki; her elde ettiğinde yenisini istersin. Bu dilek ve azminin devam etmesi ve hayat boyu başarılı olman temennisiyle…

İyi tatiller..

 

Başarı yağmur değildir, gökten yağmaz! Biraz daha gayret edersen, inanıyorum ki sen de başaracaksın? İyi tatiller..

 

Gideceği limanı bilmeyen gemiye, hiçbir rüzgâr yardım edemez! Sen rotanı belirle ve çalışmaya devam et.. Başarıların seninle olması temennisiyle?

İyi tatiller..

 

Gençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun… Başarıların seninle olması temennisiyle?

İyi tatiller..

 

Dünyada hepimiz için yapacak bir şey vardır. Yapacağınız iş, size en yakışan iştir. Cadde olamazsan patika ol. Güneş olamazsan yıldız ol. Kazanmak yahut kaybetmek ölçü değildir. Sen ne isen onun en iyisi ol!

İyi tatiller! (Karne Görüşü)

değerler eğitimi

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.